«

»

مه 10

چهارده رفتاری که افراد “قوی” هرگز آنها را انجام نمی دهند

چهارده رفتاری که افراد ” قوی ” هرگز آنها را انجام نمی دهند

happy-woman-cooking-with-boyfriend
توانایی ذهنی، یکی از فاکتور های مهم در کیفیت زندگی ما است. بخشی از این توانایی، توانایی احساسی است. احساسات بخشی از روان ما هستند که بصورت مستقیم روی بدن ما اثر می‌گذارند. بدون احساسات ما هیچ دلیلی برای انجام کارها نداریم. احساسات هستند که به ما انگیزه می‌دهند کارهای بزرگ و مفید انجام دهیم و متاسفانه آن ها می‌توانند ما را به هر سمتی بکشانند، حتی به سمتی اشتباه. به همین دلیل سلامت و توانایی احساسی موضوعی اساسی است. وضعیت های زیاد هستند که آدم هاییکه توانایی احساسی قوی دارند از آن‌ها دوری می‌کنند و کارهایی هستند که آنها هیچ وقت انجام نمی‌دهند. این جا به چهارده مورد اشاره می‌کنیم:
۱) آن‌ها محتاجانه جلب توجه نمی کنند.
تمایل به جلب توجه به احساسات ما وابسته است. آدم هایی که زیادی به جلب توجه احتیاج دارند و نظر دیگران برایشان مهم است، به خودشان شک دارند و اگر شما به خودتان شک داشته باشید هیچ کس دیگر به اهمیت شما ایمان نخواهد داشت.
۲) کینه به دل نمی‌گیرند.
اگر کینه به دل بگیرید یعنی به یک موقعیت بیشتر از آن چه لازم است توجه دارید. اگر کسی به خاطر کار اشتباهش عذر خواهی کرد، او را ببخشید. اگر از شما معذرت خواهی نکرد، با او در رابطه نباشید، ولی کینه‌ی او را هم به دل نگیرید. این گونه انرژی احساسی خود را از دست نمی‌دهید.
۳) هیچ وقت برای حرف دیگران از علایق خود دست نمی‌کشند.
آدم‌های قوی، اهدافشان را دنبال می کنند، چرا که عاشق انجام دادن کارهای دوست داشتنی‌شان هستند. سرعتشان را کم نمی‌کنند و یا به خاطر نظر یک نفر دیگر دست از نقشه‌هایشان بر نمی‌دارند.
۴) ایمان به خودشان را هرگز از دست نمی‌دهند.
کسانی که خودشان را دوست دارند و خودشان را می‌شناسند، کسانی که از این که خودشان باشند، به خودشان ببالند، نمی ترسند و هیج وقت به خودشان شک نمی‌کنند. هر انسانی همان قدر ارزش دارد که خودش را ارزیابی می‌کند، نه یک ریال بیشتر نه یک ریال کمتر.
۵) آن ها با بدجنسی رفتار نمی‌کنند.
اگر دیگران را تهدید کنید، تنها برای این است که تهدید کرده باشید و لذت ببرید. خیلی روشن است که اعتماد به نفس ندارید و لابد دوست هم دارید که اتومبیل تان خیلی توی چشم باشد… در این صورت یک مشکلی هست.
۶) آن قدر می‌فهمند که اجازه ندهند هر کسی وارد زندگی شان شود.
کسانی که توانایی احساسی دارند به این دلیل این گونه هستند که خود را در معرض کسانی که روحیه ی آن ها را خراب می کنند، قرار نمی دهند. آدم‌های زیادی هستند که نمی‌دانند در این دنیا چه می‌کنند و خوشحال می‌شوند که شما هم به آن‌ها بپیوندید. اجازه ندهید که یک آشنای خرابکار وارد زندگی تان شود.
۷) از عشق نمی‌ترسند.
اگر از عشق می‌ترسید اعتماد به نفس ندارید. بدیهی است که فکر می‌کنید نمی‌توانید در یک رابطه‌ی پایدار بمانید و نمی‌خواهید دوباره دل‌‌تان شکسته شود، چون واقعا دردناک است. اما ارزشش را دارد. اگر پیش از این، چیزها خوب پیش نرفته، فقط به خاطر شما نبوده. این مربوط به هر دو نفری است که در رابطه هستند. هیچ دلیلی وجود ندارد که قلبتان دوباره بشکند، شما فوق العاده هستید!
۸) وقت خواب مدام نگران فردا‌ نیستند.
بهترین وقت زندگی، وقتی است که از خواب بیدار می‌شوید و می‌بینید هم‌چنان زندگی ادامه دارد. ما اصولا زندگی را دست کم می‌گیریم.
۹) از آهسته پیش رفتن نمی‌ترسند.
اینطور افراد نیازی به هیجان و سرعت ثابت ندارند. مجبور نیستند تمام روز بچرخند و دست از حرکت برندارند. آن ها به آهسته پیش رفتن احترام می‌گذارند، چرا که آن‌ها را به آن چه که دوست دارند نزدیک می‌کند: زندگی و نفس کشیدن. این به این معنی نیست که از هیجان لذت نمی‌برند، بلکه دوست دارند گاهی فقط قدم بزنند و یک گل سرخ را بو کنند.
۱۰) کاری که دوست ندارند، انجام نمی‌دهند.
خیلی از ما کارهایی را که عاشق‌شان نیستیم انجام می‌دهیم . آدم‌هایی با توانایی احساسی بالا، برنامه‌ریزی می‌کنند که شغلشان مطابق علایق و آرمان هایشان باشد. ممکن است یک قسمت‌هایی از کار را دوست نداشته باشند، اما به طور کلی می دانند این کار آن ها را به آن چه واقعا دوست دارند نزدیک می‌کند. در حقیقت موقع انجام کار به هدف آن فکر می کنند و انگیزه می گیرند.
۱۱) مشکلی ندارند “نه” بگویند.
اگر نتوانید “نه” بگویید، از شما سوءاستفاده شده است. “نه” گفتن به این معنی است که دیگران کنترلی روی شما ندارند. حواستان باشد، اگر حق دیگران در میان نیست، هیچ کس نمی‌تواند درباره‌ی چرایی فکرتان جواب بخواهد.
۱۲) “فراموش” نمی‌کنند که به دیگران بپردازند.
آن قدر گرفتار یا فقیر نیستیم که نتوانیم برای دیگران وقت بگذاریم و یا هزینه کنیم. ممکن است برخی به مسؤلیت‌های انسانی‌شان بی‌توجهی کنند، ولی ما فراموش‌شان نمی‌کنیم. هر چه از نظر احساسی قوی‌تر باشید بیشتر به زندگی و درک دیگران می‌پردازید. شما ارزش زندگی را می‌دانید بنابراین با کسانی که مشکل دارند هم‌دردی می‌کنید.
۱۳) نیازی ندارند خودشان را با آنچه نمی پسندند هماهنگ کنند.
هر چه از نظر احساسی قوی‌تر باشید، مستقل‌تر خواهید بود. شما خود را با آن چه برایتان اهمیت دارند هماهنگ می‌کنید: جهان. خود را باگروه‌های کوچک و ناسالم تطبیق دادن کار درستی نیست. خود را هماهنگ کردن با فکر یا گروهی که قبولش ندارید هیچ معنی‌ای ندارد جز این که: “می‌ترسم خودم باشم.”
۱۴) فراموش نمی‌کنند شادی یعنی قدرت تصمیم‌گیری.
از نظر احساسی می‌دانند که باید به ذهن و بدن خود، به هر دو توجه داشته باشند. درک می‌کنند که احساسات، واکنش هستند، اما نه به چیزهای فیزیکی بلکه به درک ما از دلایل چیزها. به عبارت دیگر، احساسات ما آینه‌ی واقعیت نیستند، احساسات ما تحت تاثیر تفسیر ما از واقعیت هستند. درک این موضوع به ما کمک می‌کند کنترل کافی روی احساسات‌مان و در نتیجه زندگی‌مان داشته باشیم.
منبع: elitedaily.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید از این تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>