«

»

نوامبر 21

راهکارهای عملی برای رایج ترین مشکل جنسی زوجین

راهکارهای عملی

برای رایج ترین مشکل جنسی زوجین

مشکل جنسی. .کیوسک نوامبر 2014.docx

سئوال: سلام آقای دکتر!
من و همسرم بر سر مسئله جنسی مشکل جدی پیدا کرده ایم. من یک مرد ۴۵ ساله هستم و همسرم یک خانم ۳۸ ساله است. البته این یک مشکل دیرینه است. ما ۱۸ سال است که ازدواج کرده ایم و الان دارای یک فرزند ۱۶ ساله پسر هستیم ولی از همان روزهای اول ازدواج, تمایل جنسی من بیش از همسرم بود. او میگوید تو نرمال نیستی. ملاک او هم خانمهای همسن و سال خودش است. همسرم میگوید من از اکثر خانمها پرسیده ام حتی از خانمی که ۵ سال از من کوچکتر است آنها همگی گفته اند که ما هم هر دو هفته یک بار رابطه جنسی داریم و به همین دلیل تو نرمال نیستی. یک بار قرار گذاشتیم هر دو روز در میان رابطه داشته باشیم اما ایشان الان قانون را زیر پا گذاشته و امتناع میکند. من برایش نامه ای نوشتم و گفتم که اگر نمیتوانی به نیاز من پاسخ دهی من فکر دیگری به حال خودم بکنم. چون خیلی دارم اذیت میشوم.

ایشان در پاسخ من نوشته است:
اگر زنت را دوست داشته باشی هیچوقت از این حرفها نمی زنی. حتما زیر سرت بلند شده است که از این حرفها میزنی. اگر فکر میکنی من برای تو کافی نیستم اشکالی ندارد برو سراغ دیگری اما بدان که خیلی بی چشم و رو هستی. تو فقط ادعا می کنی که شوهر خوبی هستی. من که هرگز تو را نمیبخشم. شیطان بر تو غلبه کرده و ایمانت هم ضعیف شده وگرنه مردی که متعهد است و زن و بچه اش را دوست دارد از این حرفها نمیزند.

پاسخ: سلام دوست خوبم!
ممنون از اینکه به راحتی مشکلتان را مطرح کردید چون مسائل جنسی به گونه ایست که اکثر مردم از طرح آن ابا دارند در حالیکه ریشه حداقل ۵۰% مشکلات زوجین, با مسائل جنسی ارتباط پیدا میکند. البته آمار ۶۰% و حتی ۹۰% هم داریم که ریشه بسیاری از مشکلات زناشویی بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم به مسائل جنسی بر میگردد.

اما چند نکته و راهکار عملی برای شما و همسر گرامیتان:

۱- تهدید ممنوع:
شما حق ندارید همسرتان را تهدید کنید. وقتی شما ایشان را تهدید میکنید که اگر به نیاز جنسی من پاسخ ندهی من هم به شکل دیگری مشکلم را حل خواهم کرد طبیعی است که ایشان هم برچسب بی چشم ورویی و… به شما بزند. شما خواسته یا ناخواسته حس حسادت ایشان را تحریک کرده اید. این روش, روش خوبی برای حل مسئله نیست.

۲- کار گروهی (Team Work)
به مشکل خود بعنوان مشکل هر دو نگاه کنید. این مشکل, مشکل شما نیست. این مشکل مشکل همسر شما هم نیست. مشکل مشکل هر دو شماست. بنابراین شما هر دو با هم, باید دست به دست هم دهید و با همکاری مشترک یکدیگر مسئله را حل کنید. تا زمانی که شما توپ را به زمین همسرتان می اندازید و همسرتان هم توپ را به زمین شما می اندازد و هر یک انگشت تقصیر را به سمت دیگری نشانه می رود, مشکل حل نخواهد شد. چون زن و شوهر وقتی ازدواج کردند دیگر من و تو نیستند, بلکه ما هستند مشکلاتشان را هم باید بصورت گروهی حل کنند. کار تیمی و گروهی را سر لوحه زنگی خود قرار دهید. پس به او بگویید:
مشکل, نه مشکل تو است و نه مشکل من. بلکه مشکل ماست. ما هر دو با همفکری, مشارکت و به کمک هم این مسئله را حل میکنیم. تقصیر را گردن یکیدیگر نیندازید, به هیچ عنوان توپ را به زمین خووودتان و یا همسرتان نیندازید سعی کنید مشکل را یک مشکل مشترک ببینید و با حس همدلی و مشارکت هر دو با هم مشکل را حل کنید.

۳- برچسب نزنید:
به همسر گرامیتان بگویید لطفا این میل جنسی شما را به شهوت پرستی و بی وفایی و دوست نداشتن و بی محبتی و غلبه شیطان بر شما تلقی نکند. همسر شما حلال شماست. شما از او و فقط از او درخواست جنسی و همخوابی کرده اید نه از زن بیگانه و غریبه. خوب اگر از او درخواست جنسی نکنید پس از چه کسی درخواست کنید؟!!!!

۴- تفاوت های جنسی:
زن و مرد تفاوتهایی از نظر جنسی دارند که دانستن آن خالی از لطف نیست و به حل مسئله شما هم کمک میکند:
الف: در تمام دنیا مردها بیش از زنها طالب سکس هستند و این کاملا طبیعی است. اگر در زنها هم روزانه ۲۰۰- ۳۰۰ میلیون اسپرم تولید می شد خوب آنها هم بقول یکی از متخصصان سکسولوژی از صبح تا شب بیقرار میشدند و حال خوشی نداشتند. هر مردی بطور متوسط روزانه ۲ الی ۶ میلی لیتر مایع منی تولید میکند با این اوصاف, معمولا مردها یک روز در میان نیاز به تخلیه منی دارند. حال یا این تخلیه بصورت طبیعی در خواب رخ میدهد و بقولی پیمانه سرریز میشود و یا باید با رابطه جنسی تخلیه شود. اینست که استمنا و یا خودارضاعی در بیش از ۹۰% پسرها شایع است و شاید ریشه بسیار از تجاوزات و جرم و جنایتها در دنیا به خاطر همین ترشح روزانه مایع منی و هورمونهای جنسی در مردهاست. بنابر این ملاک اینکه چه میزان رابطه جنسی درست است, خانمهای همسایه و شوهرانشان نیستند. آنچه علم میگوید اینست که: مردها معمولا هر دو روز یک بار نیاز به رابطه جنسی دارند بنابراین بطور میانگین هفته ای ۲ بار یا سه بار رابطه جنسی برای مردان طبیعی به نظر میرسد.
اما اگر خانمهای همسایه و یا دوستان همسر شما از رابطه جنسی اشان راضی هستند دقیقا به شوهر آنها برمیگردد. وقتی زن و مردی هر دو سرد مزاج (هر دوشان ماهی یا ۳ هفته ای یک بار نیاز به رابطه جنسی دارد) و یا هر دو تند مزاج (هر روز یا روزی چند بار نیاز به رابطه جنسی دارند) هستند, مشکلی وجود ندارد. مشکل دقیقا از آنجا آغاز میشود که یکی نیاز بیشتری دارد و دیگری نیاز کمتری. و شما چون نیاز جنسی بیشتری نسبت به همسرتان دارید دچار مشکل شده اید. اما این مشکل هم به راحتی قابل حل است که جلوتر خواهم گفت.
ب: زنها در رابطه جنسی مثل ماه و مردها مثل خورشید هستند:
زنها در رابطه جنسی درست مثل ماه می مانند. ماه اصلا گاهی اوقات در آسمان نیست. گاهی اوقات فقط یک هلال نازک است, گاهی تبدیل به یک نیمکره میشود. گاهی هم قرص کامل و مثل ماه شب چهارده است. گاه خانمها تمایل کمی دارند گاه ۵۰-۵۰ هستند. هم میخواهند و هم نمیخواهند. گاه شدیدا تمایل دارند. گاهی هم اصلا نمیخواهند. گاهی اوقات اصلا زنها خودشان هم نمیدانند که میل جنسی دارند و یا ندارند.

1 رابطه جنسی سالم

این هنر مرد است که با رفتارهای رومانتیک و مثبت زمینه را برای رابطه جنسی فراهم میکند.

بعضی از خانمها در دوره های “آموزش ارتباط جنسی سالم و تداوم عشق” که در دفتر مشاوره برگزار میشود میگویند: بارها شده است که ما فکر میکردیم هیچ میلی نداریم اما وقتی رابطه شروع شده است متوجه شدیم که کاملا برعکس بوده و ما میل جنسی بسیار زیادی داشته ایم. گاهی هم برعکس یعنی فکر میکردیم خیلی تمایل داریم اما در حین رابطه جنسی متوجه شده ایم که هیچ میلی نداریم و همسرمان هم هر چقدر تلاش کرده, نتوانسته است ما را به اوج جنسی برساند و هر دو خسته شده ایم.
جالب اینجاست که مردها اصلا اینطور نیستند. مردها یا هستند یا نیستند. درست مثل خورشید. یا در آسمان هست یا نیست. نصف و نیمه ندارد. مرد یا میخواهد یا نمیخواهد صفر وصد است. یا رومی رومی یا زنگی زنگی.

رابطه جنسی سالم

بنابراین آقای محترم!
اگر گاهی اوقات درخواست کردید و همسرتان در همان وهله اول شما را پس زد و پاسخ منفی داد فکر نکنید که او تمایلی ندارد. ممکن است اگر شما دلسرد نشوید و ادامه دهید همسرتان را برای یک رابطه جنسی عالی هم آماده کنید. پس عاقل و صبور باشید.
ج: برای خانمها احساس و عشق و محبت مقدم بر سکس است: بزرگی میگوید مردها محبت میکنند که به سکس برسند و زنها سکس میکنند که به محبت برسند. بنابراین روزی که شما مهربانتر باشید و ظرفها را بشویید, آشغالها را بیرون ببرید و بیتشتر به کارهای منزل توجه کنید و حرفهای عاشقانه بزنید همسرتان را برای رابطه آماده تر کرده اید.
جان گری (نویسنده کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی) در کتاب “مریخ و ونوس در اتاق خواب” میگوید:
من هر بار که ظرفها را می شویم همسرم راحت تر مرا برای سکس می پذیرد. البته با کلی شیطنت و خنده این موضوع را مطرح میکند ولی در نهایت میگوید حرف مرا جدی بگیرید.
د: رابطه جنسی برای مرد یک عمل بیرونی و برای زن یک عمل درونی است:
مرد در رابطه جنسی یک فعالیت بیرونی انجام می دهد در حالیکه زن در رابطه جنسی باید فردی را به درون خود بپذیرد. بنابراین طبیعی است که زن باید برای رابطه جنسی آمادگی بیشتری داشته باشد و شما هم باید این را بفهمید و بپذیرید که زن باید از نظر روحی و جسمی آمادگی کافی داشته باشد تا بتواند جسم و روح خود را در اختیار شما قرار دهد. پس زن و مرد در رابطه جنسی با هم فرق بسیاری دارند.

چند روش برای حل مسئله:
۱- سکس فوری: یکی از راههای حل مسئله برای شما “سکس فوری” است. این روش, به بسیاری از زوج ها در دنیا کمک میکند چرا که عموما مردها نسبت به زنها تمایل بیشتری به رابطه جنسی دارند لذا سکسولوژیستها روش سکس فوری را پیشنهاد میکنند. در این روش زن و مرد توافق می کنند که علیرغم عدم تمایل زن به رابطه جنسی, اما فقط بخاطر مرد و رهایی او از تنش و فشار جنسی, رابطه جنسی برقرار شود. البته که این رابطه باید با رضایت و توافق زن باشد. در واقع در این روش مرد بدون مقدمات مورد نیاز به یک رابطه جنسی خوب و عالی مثل پیشنوازی, بوسه و کنار, ناز و نوازشهای عاشقانه مستقیم سراغ ارضا نیاز جنسی اش میرود, به اوج جنسی میرسد و آرام میشود. به قول جان گری در کتاب مریخ و ونوس در اتاق خواب: گاه مردها دوست دارند بدون کلاه کاسکت موتورسواری و یا بدون کمربند ایمنی رانندگی کنند.

هر چند در سکس فوری, زن لذتی نمی برد و این فقط مرد است که در این رابطه بهره مند میشود اما بطور غیر مستقیم فوایدی هم برای زن دارد:
الف: مرد از تنش رها میشود و به آرامش زیادی دست می یابد و میزان کارایی او در زندگی افزایش می یابد و جالبتر اینکه خوش اخلاقتر میشود.
ب: مرد با رابطه جنسی احساساتش تلطیف و نگاه او به زندگی, همسر و رابطه اش زیباتر میشود. لذا بعد از رابطه جنسی مرد احساساتی تر, مهربانتر و عاشقانه تر رفتار میکند. بعد از یان رابطه مردها گل را زیباتر, رود را زلال تر و موسیقی را زیباتر می شنوند.

۲- سکس عالی:
یکی از دلایلی که همسر شما به رابطه جنسی تمایل نشان نمیدهد احتمالا اینست که او از رابطه جنسی لذتی را که خواهان آنست نمی برد. خانم ها عاشق سکس عالی هستند. سکس عالی سکسی است که با عشق آمیخته است. آنها میگویند اول خودم را دوست بدار بعد جسمم را, اول نشان بده که عاشقم هستی و دوستم داری بعد من خودم, با آغوش باز تورا می پذیرم. فریاد زنها فریاد عشق است. شعار آنها اینست که:
بوسه بدون عشق مده. آنها میگویند: خاک دل آن روز که می بیختند شبنمی از عشق در او ریختند.
اول احساس بعد رابطه جنسی. اول عشقبازی بعد سکس. اول بوسه های عاشقانه, ناز و نوازش, ابراز عشق و محبت که نه اثبات عشق و محبت بعد سکس. سکس برای مرد فقط معنای سکس دارد. او سکس می کند تا از تنش رهایی یابد اما سکس برای زن معانی و مفاهیم زیادی دارد. سکس برای زن یعنی یکی شدن, عشق, احساس تعلق و وابستگی.

سکس برای زن

روانشناسان دو بحث بسیار مهم را مطرح می کنند:
Sensuality VS Sexuality. احساسات جذاب و زیبا و خوشایند یا Sensuality در برابر تمایلات جنسی و یا Sexuality

مشکل جنسی. 2کیوسک نوامبر 2014.docx

احساس خوب یا Sensuality مساوی است با لحظات عاشقانه, ناز و نوازش صورت, بدن و یا موهای همسرتان, ماساژ دادن, عطر و ادکلن بسیار خوشبو, لباس شیک و قشنگی که همسرتان پوشیده و جذابتر به نظر میرسد, بغل کردن و بوسیدن بدون انگیزه جنسی, قدم زدن در زیر باران و ساحل دریا, دست در دست هم راه رفتن و قدم زدن, گرفتن دست همسرتان هنگام رانندگی و یا در رستوران و بر سر میز غذا, گل خریدن, دادن کادوهای (کوچک و بزرگ) بی بهانه و بی مناسبت, فرستادن پیامهای صمیمانه و بالاخره تمام لحظات رومانتیک و عاشقانه که ممکن است در یک رابطه بوجود آید.
ما انسان هستیم, سکس را با عشق می پسندیم. اما وقتی رابطه زن و شوهر صرفا به سمت سکس پیش می رود و لحظات رومانتیک و عاشقانه و یا Sensuality کاهش می یابد قطعا فشار زیادی به سکسوالیتی (Sexuality) وارد میشود. و زن و شوهر باید تلاش زیادی کنند تا از رابطه جنسی خود لذت ببرند چون یک بخش مهم در رابطه که احساسات خوب و زیبا و یا Sensuality می باشد از بین رفته است. در این حالت یعنی وقتی سنسوالیتی کاهش یافته, اولین کسی که خودش را کنار می کشد زن است. زن اصلا دوست ندارد رابطه جنسی بدون یک رابطه زیبا و خوب احساسی داشته باشد. بنابراین شروع کنید و Sensuality را در رابطه تان افزایش دهید بعد از مدتی مثلا ۲۱ روز می توانید با همسرتان قرار بگذارید که هفته ای یا دو هفته ای یک سکس عالی همراه با عشق و رفتارهای رومانتیک و ناز و نوازشهای عاشقانه داشته باشید و هفته ای یک یا دو بار هم سکس فوری.
موفق باشید
محمدی نیا (معین)
مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی معین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید از این تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>